Roztvorte myšlienky zovreté do pästí! Páni vodohospodári.

Autor: Milan Lehotský | 5.4.2013 o 10:54 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  416x

Už niekoľko rokov môžeme byť svedkami neľútostného boja „priateľov z mokrej štvrte“ reprezentovaných na jednej strane lídrom OZ Ľudia a voda, Michalom Kravčíkom, a na druhej strane vodohospodárskou odbornou elitou. A preto sa musíme mať na pozore, nakoľko poznáme príslovie: Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. V tomto prípade, žiaľ pre mnohých, sa tým víťazom môžu stať naše nespútané podhorské riavy z bujnelé v ničiaci prírodný živel. A to nech sa nestane!

A preto Vás prosím, milí priatelia, aby ste namiesto vzájomného uťahovania povrazu okolo krku tzv. protivníka, začali ťahať za jeden povraz a tak vo vzájomnej spolupráci systémovo a systematicky uťahovať opraty z bujnelých slovenských riečok a potokov.

Teda spojte sily a vytvorte jednotnú frontu s využitím všetkých dostupných prostriedkov, kde OZ Ľudia a voda môžu prispieť svojou kreativitou pri využívaní tradičných postupov a racionálnou účelnosťou prekonávať barikády nezmyselných byrokratických ustanovení, a kde stavovské vodohospodárske organizácie vstúpia do tejto vojny s celou svojou váhou odbornej spôsobilosti a skúseností pri projektovaní a realizovaní vodných diel, so znalosťou hydrologických a geologických pomerov dotknutých území a vodných tokov.

Teda prosím Vás, vážení vodohospodári, nesnažte sa získavať ďalšie body pre ten smutný primát, aby sa Slovensko stalo majstrom sveta v špinení do vlastného hniezda, veď takých zúfalcov máme už i tak viac než dosť.

Áno, ľudia v ohrozených záplavových územiach potrebujú Vašu pomoc, a preto sa prestaňte hrať na urazených a postavme sa spoločne proti skutočnému protivníkovi, ktorým sú nespútané pustošiace veľké vody.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

DOMOV

Javorčíková: Harabinova skupina zdevastovala dôveru v súdy

Dôvera v súdnictvo mierne stúpla.


Už ste čítali?