My a Kurdistan.

Autor: Milan Lehotský | 22.12.2014 o 12:22 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  702x

Dnes žijeme vo svete, ktorý sa vplyvom masmédií akoby scvrkol na jednu dedinu. A tak vidíme takpovediac do taniera ľuďom žijúcim i na opačnej strane zemegule. To nás nielen obohacuje ale i do určitej miery zaväzuje neostať chladnými a ľahostajnými voči životným osudom, nám takto priblíženým ľuďom. A pretože vieme, že tisíce životov utečencov z Iraku v Kurdistane visí na vlásku - aj my môžeme byť spolutvorcami ich záchrany pred hanebnou smrťou vyhladovaním či umrznutím.

Každú hodinu sa horší situácia pre ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy z dôvodov ohrozenia vražednými teroristami ISIS.

Pre týchto traumatizovaných a vystrašených utečencov sa blíži zima. Utiekli zo svojho domova, aby unikli popravám, znásilňovaniu a iným nevýslovným brutalitám.

Majú nedostatok nevyhnutných základných surovín, múky, fazule, oleja a detskej výživy.

Mnohí z ohrozených sú deti, ktoré nutne potrebujú pomoc behom zimy. Stovky z nich sú kresťania, ktorí sa modlia za vyslobodenie. Pokiaľ by neutiekli, tak by čelili strašnej voľbe: konvertovať k islamu alebo zomrieť.

Áno, i my sa môžeme stať odpoveďou na túto potrebu. Ja i ty môžeme byť božím nástrojom odpovede na ich prosby – byť láskyplnými rukami Ježiša Nazarejského.

Áno, nemôže byť lepší čas k takejto pomoci než teraz, keď sa blížia Vianoce.

Áno, i s našou pomocou sa podarí nadačnému fondu Kŕmte hladných zaopatriť 100 ton nevyhnutného jedla a nutných potrieb pre 30 tisíc detí a ich rodín na ďalších 60 dní.

Akákoľvek finančná čiastka pomôže zachrániť životy, uzdraviť zlomené srdcia a obnoviť nádej pre tých, ktorým sa život obrátil hore nohami kvôli nepredstaviteľnej brutalite iných ľudí.

To je dôvod prečo sme dnes požiadaní o čo najštedrejšiu pomoc organizáciou Kŕmte hladných - www.krmtehladove.cz/.

P.S.: Vďaka za Vaše zľutovanie a opravdivý skutok lásky s ktorým pošlete svoj dar trpiacim rodinám v Iraku. Prajeme Vám, aby ste mali skvelý Vianočný čas. Ďakujeme Vám v mene hladujúcich utečencov v Irbile.


 


 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?