Modlitba za vládu a národ!

Autor: Milan Lehotský | 20.1.2012 o 11:55 | (upravené 27.4.2017 o 21:15) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  1919x

Nech je meno Božie požehnané od veku až na veky, lebo jeho je múdrosť a sila. A On mení časy a doby, zosadzuje kráľov a ustanovuje kráľov; dáva múdrym múdrosť a vedomosť tým, ktorí poznajú rozum. 

On zjavuje hlboké veci a skryté a vie o tom čo je v tme, a svetlo prebýva s ním. /Dan. 2. 20-22/

A hľadal som človeka spomedzi nich, ktorý by spravil ohradu a postavil sa v medzeru pred mojou tvárou za tú zem, aby som ju neskazil, ale som nenašiel. /Ez. 22. 30/

Ale ide hodina, a je teraz, keď praví modlitebníci budú sa modliť Otcovi v duchu a v pravde, lebo aj Otec hľadá takých modlitebníkov, ktorí by sa mu tak modlili. Boh je Duch, a tí, ktorí sa mu modlia, musia sa modliť v duchu a vpravde. /J.4. 23-24/

Napomínam teda, aby sa predovšetkým konali prosby, modlitby, príhovory a poďakovania za všetkých ľudí, za kráľov a za všetkých, ktorí sú vo vysokom postavení, aby sme žili pokojný a tichý život vo všetkej pobožnosti a počestnosti. Lebo to je dobré a príjemné pred našim Spasiteľom Bohom, ktorý chce, aby všetci ľudia boli spasení a prišli k poznaniu pravdy. /1.Tim.2. 1-4/

Modlitba človeka za seba:

Bože, Otče, poznávam, že ťa potrebujem. Zhrešil som a prosím ťa za odpustenie. Viem, že Ježiš za mňa zaplatil na golgotskom kríži, a tak prosím Pane, odpusť mi moje hriechy.

Pane, prosím, zmeň dnes môj život. Od tejto chvíle chcem žiť tak, ako žil Ježiš. Chcem byť ako Ježiš. Chcem mať myseľ Kristovu. Chcem chodiť v moci Ducha svätého.

Bože, zmiluj sa nado mnou, podľa svojho veľkého zľutovania zahlaď moje prestúpenia. Obmy všetku moju neprávosť a očisti ma od hriechu, pretože poznám svoje prestúpenia a môj hriech je vždycky predo mnou.

Proti tebe, tebe samému som zhrešil a činil som, čo je zlé v tvojich očiach. Máš zaľúbenie v opravdivosti. Dávaš mi poznávať tajuplnú múdrosť. Očisti ma krvou Pána Ježiša, a budem čistý; umy ma, budem belší nad sneh.

Prosím daj, nech počujem veselie a radosť, nech jasajú kosti, ktoré si zdeptal. Odvráť svoju tvár od mojich hriechov, zahlaď všetky moje neprávosti.

Stvor mi, Bože, čisté srdce, obnov v mojom vnútri pevného ducha. Len ma neodvrhuj od svojej tváre, Ducha svojho svätého mi neber!

Prosím daj, nech sa zas veselím z tvojej spásy, podopri ma duchom oddanosti. Ďakujem. /Žalm 51/

 

Pokiaľ sme prosili za odpustenie svojich hriechov, postavme sa do medzery pred tvárou Božou za svoj národ a vládu:

Modlitba za vládu:


Nebeský Otče, srdcia predstaviteľov tejto krajiny sú v Tvojich rukách ako prúdy vody a Ty ich odvedieš kamkoľvek chceš.

Preto volám k Tebe, v mene Pána Ježiša Krista, aby Božia múdrosť vstúpila do sŕdc ľudí moci postavených a Božie poznanie im bolo milé.

Prosím Ťa, aby rozvaha bdela nad nimi a rozumnosť ich strážila, aby boli uchránení od zlej cesty, od zlých ľudí, ktorí klamú, hovoria prevrátenosti, ktorí opúšťajú priame chodníky a kráčajú po cestách temnoty, ktorí sa tešia z páchania zla a majú potešenie z prevráteností.

Modlím sa, aby Duch Pánov spočíval nad nimi, Duch múdrosti a rozumnosti, Duch rady a sily, Duch známosti a bázne Pánovej. Nech v bázni pred Pánom majú svoju záľubu.

Prosím daj, aby nesúdili podľa videnia svojich očí, ani nerozhodovali podľa počutia svojich uší, ale nech podľa spravodlivosti a práva súdia slabých a biednych na zemi.

Prosím daj, aby spravodlivosť bola pásom okolo ich drieku a pravda okolo ich bedier. Ďakujem. /Pr.21.1, 2.10-16, Iz.11.2-5/                                   

Modlitba za národ:

Nebeský Otče, prosím Ťa pre krv Božieho Baránka, odpusť nám, že sme politicky správni, miesto aby sme boli správni biblicky a morálne.

Odpusť nám násilie v našich domovoch, na uliciach a v školách.

Pane, zmiluj sa nad nami a odpusť nám rasizmus, rozlišovanie podľa pohlaví a netolerantnosť.

Otče, odpusť nám potraty, pornografiu a zneužívanie detí.

Pane, očisti svoj ľud. Očisti svoju cirkev a potom  očisti i národ.

Odpusť nám, že nemorálny štýl nazývame alternatívnym štýlom.

Odpusť, že nezákonný sex nazývame bezpečným sexom.

Odpusť tým, ktorí hlásajú ospravedlnenie pre každého miesto ospravedlnenia, ktoré je ovocím pokánia.

Odpusť nám, že máme strach zo zodpovednosti a vykazateľnosti, zatiaľ čo trváme na svojich právach.

Odpusť nám, prosím, znečisťovanie životného prostredia, nielen fyzicky, ale i morálne. Ďakujem.                    


Ukáž nám, Jehošuah, svoju milosť a daj nám svoje spasenie! Chcem počuť čo hovorí silný Boh Jehošuah. Lebo isteže hovorí pokoj svojmu ľudu a svojim svätým, len aby sa zase nenavracali k bláznovstvu.

Áno, blízke je Jeho spasenie, tým, ktorí sa Ho boja, aby prebývala sláva v našej zemi. Milosť a pravda sa stretnú; spravodlivosť a pokoj sa bozkajú. Pravda bude pučať zo zeme, a spravodlivosť bude hľadieť z nebies.

Vtedy aj Jehošuah dá dobré, a naša zem vydá svoju úrodu. Spravodlivosť pôjde popredku, a dobré položí svoje kroky na cestu. /Žalm 85.8-14/               


V Duchu Svätého Písma, 66 kníh Biblie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?