Bohatstvo človeka a cena človeka.

Autor: Milan Lehotský | 8.2.2012 o 12:58 | Karma článku: 6,50 | Prečítané:  818x

Ježiš po rozhovore s jedným človekom povedal svojim učeníkom, že ľahšie je ťave prejsť uchom ihly ako bohatému vojsť do Božieho kráľovstva. Ježiš použil túto metaforu veľmi prezieravo a duchaplne, nakoľko v Izraeli sa uchom ihly nazývala brána,         ktorá bola zámerne z bezpečnostných dôvodov veľmi malá, a keď ňou mala prejsť ťava, museli z nej najskôr všetko zložiť, ťava si musela kľaknúť na kolená a potom ju domáci vtlačili do vnútra cez tú úzku a nízku bránu.

Áno, každý jeden človek je, podobne ako tá ťava, obťažkaný bohato bohatstvom, ktoré mu bráni nájsť a vojsť cez tú úzku bránu a úzku cestu, ktorá vedie do života.

A od čoho sa potrebujeme odbremeniť, aby sme vošli do života, o ktorom hovorí Ježiš?

Máš bohato krásy a šarmu, zlož bezohľadnú domýšľavosť, a zamiluj si ušľachtilosť.
Máš bohato financií a majetku, zlož pyšnú samoľúbosť, a zamiluj si milosrdenstvo.
Máš bohato moci a vplyvu, zlož vtieravú manipuláciu, a zamiluj si vernosť.
Máš bohato bolesti a trápenia, zlož falošnú pokoru, a zamiluj si poslušnosť.
Máš bohato náboženstva a tradície, zlož pokryteckú pretvárku, a zamiluj si opravdivosť.
Máš bohato rozumnosti a vzdelania, zlož povýšeneckú dôležitosť, a zamiluj si pokoru.
Máš bohato nedostatku a chudoby, zlož závistlivú horkosť, a zamiluj si vďačnosť.

Áno, a pamätaj, že človek je čo do svojich dní ako tráva, kvitne ako kvet na poli, lebo len čo prejde po ňom vietor, už aj ho niet, a jeho miesto ho viacej nepozná.

A nehovor: Som bohatý a zbohatol som a nepotrebujem nikoho, a nevieš, že si ty biedny i mizerný na poľutovanie i chudobný i slepý i nahý.

Ježiš radí:
Kúp si odo Mňa zlata prečisteného v ohni, aby si zbohatol, a biele rúcho, aby si sa odial, aby sa neukázala hanba tvojej nahoty, a kollýrium pomazať svoje oči, aby si videl.
Spamätaj sa teda a zmeň svoje zmýšľanie.

A vedz prosím, čím bolo zaplatené za to, aby sme nemuseli žiť životom bez zmyslu a cieľa, aký sme zdedili po svojich predkoch.
Nie, nebolo to zlatom a striebrom, ktoré strácajú svoju hodnotu, ale drahocennou krvou Ježiša Krista, ako bezvadného a nepoškvrneného Baránka, pred zvedeného pred založením sveta, ale v posledných časoch zjaveného nám, ktorí skrze Neho môžeme uveriť v Boha, ktorý Ho vzkriesil z mŕtvych a dal Mu slávu, aby naša viera bola aj nádejou v Bohu.

Áno, to je cena človeka, Ježiš ťa kúpil a draho zaplatil, svojou krvou On Bohu vykúpil ľudí, a preto si očistime  svoje duše poslušnosťou pravde skrze Ducha. Staňme sa novým stvorením v znovuzrodení sa, nie z porušiteľného, ale z neporušiteľného semena: Živým slovom Boha a zostávajúcim na veky, aby sme mali bratskú lásku bez pokrytectva a vrúcne milovali jedni druhých z čistého srdca.

Áno, Ježiš je v pravde tou úzkou bránou a úzkou cestou, ktorá vedie do života.             Ak niekto vojde cez Neho, bude zachránený, a vojde aj vyjde i život plný hojnosti nájde.

Hľa, stojím pri dverách a klopem. Keby niekto počul Môj hlas a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on so Mnou.

A dnes, keby si počul Jeho hlas, nezatvrdzuj svoje srdce!

Áno, každé telo je ako tráva a každá sláva človeka ako kvet trávy.                                 Tráva uschla, a jej kvet opadol, ale slovo Pánovo zostáva na veky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?