Bohatstvo človeka a cena človeka.

Autor: Milan Lehotský | 8.2.2012 o 12:58 | Karma článku: 6,50 | Prečítané:  798x

Ježiš po rozhovore s jedným človekom povedal svojim učeníkom, že ľahšie je ťave prejsť uchom ihly ako bohatému vojsť do Božieho kráľovstva. Ježiš použil túto metaforu veľmi prezieravo a duchaplne, nakoľko v Izraeli sa uchom ihly nazývala brána,         ktorá bola zámerne z bezpečnostných dôvodov veľmi malá, a keď ňou mala prejsť ťava, museli z nej najskôr všetko zložiť, ťava si musela kľaknúť na kolená a potom ju domáci vtlačili do vnútra cez tú úzku a nízku bránu.

Áno, každý jeden človek je, podobne ako tá ťava, obťažkaný bohato bohatstvom, ktoré mu bráni nájsť a vojsť cez tú úzku bránu a úzku cestu, ktorá vedie do života.

A od čoho sa potrebujeme odbremeniť, aby sme vošli do života, o ktorom hovorí Ježiš?

Máš bohato krásy a šarmu, zlož bezohľadnú domýšľavosť, a zamiluj si ušľachtilosť.
Máš bohato financií a majetku, zlož pyšnú samoľúbosť, a zamiluj si milosrdenstvo.
Máš bohato moci a vplyvu, zlož vtieravú manipuláciu, a zamiluj si vernosť.
Máš bohato bolesti a trápenia, zlož falošnú pokoru, a zamiluj si poslušnosť.
Máš bohato náboženstva a tradície, zlož pokryteckú pretvárku, a zamiluj si opravdivosť.
Máš bohato rozumnosti a vzdelania, zlož povýšeneckú dôležitosť, a zamiluj si pokoru.
Máš bohato nedostatku a chudoby, zlož závistlivú horkosť, a zamiluj si vďačnosť.

Áno, a pamätaj, že človek je čo do svojich dní ako tráva, kvitne ako kvet na poli, lebo len čo prejde po ňom vietor, už aj ho niet, a jeho miesto ho viacej nepozná.

A nehovor: Som bohatý a zbohatol som a nepotrebujem nikoho, a nevieš, že si ty biedny i mizerný na poľutovanie i chudobný i slepý i nahý.

Ježiš radí:
Kúp si odo Mňa zlata prečisteného v ohni, aby si zbohatol, a biele rúcho, aby si sa odial, aby sa neukázala hanba tvojej nahoty, a kollýrium pomazať svoje oči, aby si videl.
Spamätaj sa teda a zmeň svoje zmýšľanie.

A vedz prosím, čím bolo zaplatené za to, aby sme nemuseli žiť životom bez zmyslu a cieľa, aký sme zdedili po svojich predkoch.
Nie, nebolo to zlatom a striebrom, ktoré strácajú svoju hodnotu, ale drahocennou krvou Ježiša Krista, ako bezvadného a nepoškvrneného Baránka, pred zvedeného pred založením sveta, ale v posledných časoch zjaveného nám, ktorí skrze Neho môžeme uveriť v Boha, ktorý Ho vzkriesil z mŕtvych a dal Mu slávu, aby naša viera bola aj nádejou v Bohu.

Áno, to je cena človeka, Ježiš ťa kúpil a draho zaplatil, svojou krvou On Bohu vykúpil ľudí, a preto si očistime  svoje duše poslušnosťou pravde skrze Ducha. Staňme sa novým stvorením v znovuzrodení sa, nie z porušiteľného, ale z neporušiteľného semena: Živým slovom Boha a zostávajúcim na veky, aby sme mali bratskú lásku bez pokrytectva a vrúcne milovali jedni druhých z čistého srdca.

Áno, Ježiš je v pravde tou úzkou bránou a úzkou cestou, ktorá vedie do života.             Ak niekto vojde cez Neho, bude zachránený, a vojde aj vyjde i život plný hojnosti nájde.

Hľa, stojím pri dverách a klopem. Keby niekto počul Môj hlas a otvoril by dvere, vojdem k nemu a budem večerať s ním a on so Mnou.

A dnes, keby si počul Jeho hlas, nezatvrdzuj svoje srdce!

Áno, každé telo je ako tráva a každá sláva človeka ako kvet trávy.                                 Tráva uschla, a jej kvet opadol, ale slovo Pánovo zostáva na veky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?