Priniesť nádej hladným...

Autor: Milan Lehotský | 8.4.2012 o 21:45 | (upravené 15.6.2016 o 12:46) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  359x

Peter, syn Dr. L. Sumralla/1913-1996/, ktorý založil nadačný fond Kŕmte hladných, kresťanskú humanitárnu organizáciu v roku 1988, spomína takto: Viete, otcove zjavenie, ktoré mal v Jeruzaleme, bolo niečo, čo zmení človeku život.

Jasne a živo si spomínam, ako mi na druhý deň ráno dal rukou písané poznámky. Vzbudilo to v našich srdciach túžbu zasiahnuť ľudí tak, ako sme to predtým nedokázali. Otec pracoval ešte usilovnejšie ako kedykoľvek predtým, pretože cítil nesmierne veľkú túžbu nasýtiť hladujúci Boží ľud. Akonáhle mu Boh vložil to zjavenie do srdca, zasvätil mu celý svoj život. Prostredníctvom tejto služby sa doposiaľ z realizovala pomoc trpiacim v hodnote 200 miliónov EUR vo viac ako 70 krajinách.

Potrava pre telo, dušu i ducha:

Pre program Kŕmte hladných /FEED THE HUNGRY/ je typické zameranie do troch oblastí ľudského života. Fyzický nedostatok a nemoci z hladu nie sú príčinou, ale dôsledkom nedostatku v oblasti duševnej i duchovnej. Negramotnosť, nedostatok liekov a lekárskych pomôcok, nedostatok učebníc ako aj nedostatok v uspokojení duchovných potrieb človeka spôsobuje skutočnú biedu a utrpenie miliónov mužov, žien i detí. Predovšetkým detí.

Preto program Kŕmte hladných pri distribúcii potravín navštevuje tiež nemocnice, školy a sirotince. Spolu s potravinami prináša i učebnice, hračky a lieky. Naviac iniciuje a spolu s miestnymi veriacimi kresťanmi poriada rôzne evanjelizačné a osvetové aktivity, aby spolu s fyzickou stravou bola zbedačeným ľuďom ponúknutá i strava duchovná.

Dôležitosť kontroly pri distribúcii:

Program Kŕmte hladných pôsobí väčšinou v oblastiach postihnutých hladom z dôvodov vojen, prírodných katastrof alebo ekonomických dôvodov. Ľudia v takýchto oblastiach sú väčšinou zúfalí a nedodržujú morálne pravidlá. Hlavným pravidlom pre týchto ľudí je slovo PREŽIŤ. Preto sa náš program zameriava na dôslednú kontrolu pri distribúcii potravín a spolupracuje iba s miestnymi hodnovernými kresťanskými organizáciami. Pri každom distribučnom projekte je prítomný aspoň jeden zástupca programu Kŕmte hladných, aby dohliadol na distribúciu, pomohol pri rozdávaní potravín a získal i fotografie alebo videonahrávky.

Aj málo môže znamenať mnoho:

Nadačný fond FEED THE HUNGRY je schopný za 48 EUR zaistiť potraviny pre štvorčlennú rodinu na celý mesiac. Jeden taký balíček potravín obsahuje niekoľko kilogramov ryže alebo múky, olej, cukor, fazuľu alebo cestoviny, sušené mlieko alebo iné potraviny, tak aby skladba potravín bola vhodná podľa miestnych podmienok a zvyklostí. Jedná sa vždy o potraviny s dlhou trvanlivosťou.

Modlím se, aby i teba, vážený čitateľ, Boh oslovil. Pripoj sa k tisícom kresťanov, ktorí sa modlia a podľa svojich možností i postia. Ušetrené peniaze za vynechanú stravu počas pôstu potom posielajú hladným na inom konci sveta. Napríklad už 4 EURÁ mesačne nám za rok umožnia nasýtiť jedno dieťa v škole po celý mesiac.

Pokiaľ máš záujem, pozri www.krmtehladove.cz., kde sa dozvieš viac o konkrétnych potrebách i uskutočnených distribučných projektoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?