Sexualita v slepej uličke.

Autor: Milan Lehotský | 22.5.2012 o 12:22 | (upravené 22.5.2012 o 20:49) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  1494x

Vzhľadom k tomu, že sa už mnohí podujali vyjariť svoj názor na tému sexuality            v dnešnej spoločnosti, vidí sa mi za dobré k tejto veci predostrieť i múdrosť zhora, teda radu Božiu. A je dobré si tiež uvedomiť, že čo bolo, to i bude, a čo sa dialo, to sa i bude diať, ani nieto ničoho nového pod slnkom. Ak aj je nejaká vec, o ktorej niekto povie: Pozri, toto je nové; už to bolo dávno za vekov, ktoré boli pred nami. A tak vážení, buďme poučiteľní a nechajme sa vystríhať tými, ktorí našli vzácne slová a napísané veci pravé, slová pravdy.

Stvoriteľ poznal, že nie je dobré byť človeku samotnému, a preto utvoril ženu a doviedol ju k mužovi, aby mal  v nej rovnocennú pomoc. A preto muž opustí svojich rodičov a priľne k svojej žene, a budú jedno telo. Pohlavná túžba je prirodzená a jej naplnenie by si manželia nemali vzájomne odopierať. V manželstve nemá ani muž, ani žena právo nakladať so svojim telom bez ohľadu na toho druhého.

Človeku je však zapovedané ležať s rovnakým pohlavím tak, ako leží muž so ženou, nakoľko to je ohavnosť.

História však pamätá na také spoločnosti /podobné dnešnej spoločnosti/ kedy ľudia vlastnou neprávosťou prekážali pravde, nakoľko to, čo sa môže vedieť o Bohu, je im zjavné, veď sám Boh im to zjavil. Lebo čo je neviditeľné z Neho, Jeho večná moc a božstvo, to od stvorenia sveta rozjímaním môžu ľudia pozorovať z Jeho diel, takže nemajú ospravedlnenie, že hoci poznali Boha, neoslavovali Ho ako Boha a neďakovali Mu, ale v mudrovaní upadli do prevrátenosti a ich nerozumné srdce sa zatemnilo.

Preto ich Boh so žiadosťami ich sŕdc vydal nečistote, aby si medzi sebou zneucťovali svoje telá, všetci tí, čo pravdu Božiu zamenili za lož, uctievali stvorené veci a im slúžili, namiesto Stvoriteľovi.

Preto ich Boh vydal nehanebným náruživostiam, keď ich ženy zamenili prirodzený styk s mužmi za protiprirodzený, a podobne aj mužovia zanechali prirodzený styk so ženou a rozpálili sa vášňou medzi sebou: mužovia s mužmi páchali hanebnosť a za svoje poblúdenie sami na sebe niesli odplatu, akú si zaslúžili a naplnili sami seba mnohými bolesťami.

A pretože nepokladali za hodné zachovať si poznanie Boha, vydal ich Boh prevrátenému zmýšľaniu, aby páchali, čo sa nesluší: naplnení všetkou neprávosťou. Poznali síce právny poriadok Boží, že tí, čo pášu takéto veci, zasluhujú si smrť, a predsa nielen sami ich robia, ale aj schvaľujú, keď ich pášu iní.

Áno, dávne kultúry svedčia o tom, že mrzké sexuálne praktiky doviedli spoločnosť do rozvratu, dekadencie a pádu.

Áno, aj dnes môžeme pozorovať, že právo muselo ustúpiť a spravodlivosť stojí zďaleka, lebo pravda klesá na ulici a poctivosť nemá prístup, a statočná priamosť nemôže vojsť.

Ó drahý človeče, tieto slová si nekladú za cieľ ťa kameňovať /ak ťa len nekameňuje tvoje vlastné svedomie/, ale naopak, byť pre teba chlebom v podobe dobre mienenej rady a výstrahy, že všetko smieš, ale nie všetko prospieva; všetko smieš, ale ty sa nedaj ničím ovládať.

A nemýľme sa! Bohu sa nikto nebude posmievať. Čo človek rozsieva, to bude aj žať. Kto všetko svoje úsilie zameriava na uspokojenie svojich telesných túžob, ženie sa do záhuby, lebo telo je smrteľné. Kto však svoje úsilie venuje budovanie charakteru           v Duchu, získa večný život.

Áno, čas síce pokročil, ale stále ešte žijeme v dobe milosti, a teda ak je to možné, nakoľko to závisí od nás, majme pokoj so všetkými ľuďmi. A keby aj bol človek zachvátený nejakým pokleskom, usilujme sa napraviť takého v duchu krotkosti, mierne a láskavo. A dajme si pozor, aby sme aj my nepadli do pokušenia. Ale ak niekto zablúdi od pravdy a iný ho privedie naspäť, zachráni jeho dušu pred zahynutím a prikryje množstvo hriechov, a tak sa naplní Kristov zákon lásky.

Ale, kto sa nechce zbaviť špiny, nech v nej zostane, kto sa dopúšťa zla, nech to robí ďalej!

Ale, kto žije podľa Božej vôle, nech sa ešte väčšmi usiluje, a kto je svätý, nech sa ešte väčšmi posväcuje!

A hľa, Ten, ktorý má prísť príde skoro a nebude meškať, a Jeho odplata s ním, aby odplatil jednému každému podľa toho, aký bude jeho skutok. A nie je to tak, ako sa niektorí nazdávajú, že s naplnením svojich sľubov sa oneskoril. Skôr má s nami veľkú trpezlivosť. Neželá si, aby niekto zahynul, ale chce, aby všetci zanechali svoju bezbožnosť a obrátili sa k Nemu.

A tak nie sami sa pomstiac, milovaní, ale ponechajme to hnevu /Božiemu/ - lebo je napísané: Mne patrí pomsta; ja odplatím, hovorí Pán. Nedaj sa premôcť zlému, ale zlé premáhaj dobrom!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?