Interview s Ježišom.

Autor: Milan Lehotský | 28.12.2012 o 8:08 | Karma článku: 7,06 | Prečítané:  1045x

13 zásadných nadčasových vyjadrení, ktorými Ježiš v dňoch svojho pozemského života reagoval na otázky ľudí, ktorí sa stali nevedomky protagonistami vyvrcholenia zápasu Života a Smrti, a to nielen tým, že v odpovediach na ich otázky mohol Ježiš poukázať na pravú povahu a podstatu tohto boja, ale aj tým, že si ho nevážili a opovrhli ním, s konečným rezumé: Ukrižovať ho!

Čo je pravda?

Ja som sa na to narodil a na to som prišiel na svet, aby som vydal svedectvo pravde. Lebo ja svedčím o svete, že jeho skutky sú zlé. Teraz je súd tohto sveta; teraz bude knieža tohto sveta vyhodené von. A ja, keď budem vyzdvihnutý zo zeme, všetkých pritiahnem k sebe. Každý, kto je z pravdy, počuje môj hlas.

 

Ste naozaj ten sľúbený Mesiáš?

Keď slepí vidia, chromí chodia, malomocní sú uzdravení, hluchí počujú, mŕtvi sa prebúdzajú k životu, a ľuďom v beznádeji prinášam radostnú zvesť o záchrane, to je dôkaz, že k vám prišlo Božie kráľovstvo.

 

Prečo jete a pijete s ľuďmi, ktorými každý slušný človek pohŕda?

Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnych ku pokániu. Syn človeka prišiel hľadať a zachrániť, čo bolo zahynulo. Syn človeka neprišiel zatratiť ľudské duše, ale zachrániť.

 

Kto je dobrý?

Nikto nie je dobrý, jedine Boh. Lebo každý človek je sluhom hriechu. Ale dúfajte, ja som premohol svet. Teda keď vás Syn vyslobodí, budete skutočne slobodní. Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier kladie svoj život za ovce. Ja som prišiel nato, aby mali život a aby mali plnosť hojnosti.

Otec ma preto miluje, že ja kladiem svoj život za ovce, aby som ho opäť vzal. Nikto mi ho neberie, dávam ho dobrovoľne. Mám právo ho dať a mám právo ho opäť vziať. Taký príkaz som dostal od svojho Otca.

 

Kto môže byť zachránený?

U ľudí je to nemožné, ale nie u Boha, lebo u Boha je všetko možné. Ja som prišiel na súd na tento svet, aby tí, ktorí nevidia, videli, a tí, ktorí vidia, boli slepí. Teda, keby ste boli slepí, nemali by ste hriechu, ale keď hovoríte: Vidíme, preto váš hriech zostáva. A odplatou za hriech je smrť.

Ja som vzkriesenie i život. Kto verí vo mňa, aj keby zomrel, bude žiť. A kto žije a verí vo mňa, nezomrie na veky.

Ubezpečujem vás, že o čokoľvek by ste prosili Otca v mojom mene, dá vám. Doposiaľ ste ho v mojom mene o nič neprosili. Proste teda a dostanete, aby vaša radosť bola naplnená.

 

Čo máme robiť, aby sme konali skutky Božie?

Skutkom Božím je veriť v Toho, ktorého Boh poslal. A bez viery nie je možné zapáčiť sa Bohu. Veď ten, kto pristupuje k Bohu, musí veriť, že Boh je a že odmeňuje tých, čo ho snažne hľadajú.

Preto ten, kto verí v Syna, má večný život. Kto Syna odmieta, nedosiahne život, ale zostáva na ňom Boží hnev.

 

Aké znamenie ukážete, aby sme videli a verili Vám?

Ja som chlieb života. Kto príde ku mne, nebude už nikdy trpieť hladom, a kto uverí vo mňa, nebude nikdy smädný. Počuli ste moje slová, videli ste moje činy, a predsa mi neveríte.

Každý, koho mi Boh dáva, prichádza ku mne a ja ho neodmietam. Lebo ja som prišiel z Neba, aby som robil nie to, čo sám chcem, ale aby som plnil vôľu nebeského Otca. Božia vôľa je, aby každý, kto sa rozhodne pre Syna a uverí v neho, získal večný život a ja ho vzkriesim v posledný deň.

 

Prišiel ste z Neba?

Nereptajte medzi sebou! Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň. Napísané je: Všetci budú vyučení Bohom. Kto teda počúva Otca a dá sa ním poučiť, prichádza ku mne. Preto vám znova opakujem: Každý, kto mi uverí, získa večný život.

Ja som chlieb života. To je ten chlieb, ktorý zostupuje z Neba, aby ten, čo bude jesť z neho, nezomrel. Ja som ten živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto sa mnou sýti, bude žiť večne. A tým chlebom je moje telo a ja ho obetujem, aby svet mohol žiť.

 

Ako nám môžete dať jesť svoje telo?

Znova dôrazne opakujem: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nemáte v sebe života. Iba ten, kto bude jesť moje telo a piť moju krv, bude žiť na veky a ja ho vzkriesim v posledný deň. Lebo moje telo je pravdivý pokrm a moja krv pravdivý nápoj. Ten, kto je moje telo a pije moju krv, zostáva vo mne a ja v ňom.

Ja mu budem zdrojom života, ktorý pramení zo živého Otca. Ja som ten pravý chlieb z Neba a každý, kto tento chlieb je, bude žiť na veky a nezomrie.

A tí, ktorí sú v Kristovi, nechali svoje prirodzené zlé žiadosti a vášne zomrieť spolu s ním na kríži. V Duchu Svätom získali nový život, a to musí byť zjavné v každom ich konaní; tam márnivosť, vzájomné osočovanie a závisť nemajú miesto.

 

Čo sú to za nezmysly, kto to môže počúvať?

To vás pohoršuje? A čo, keby ste videli Syna človeka vystupovať hore, kde bol prv? Iba Duch dáva život, telo samé nič neznamená. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život. Ale sú niektorí z vás, ktorí neveria. Preto som vám povedal, že nikto nemôže prísť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

A nemýľte sa! Bohu sa nikto nebude posmievať. Čo človek rozsieva, to bude aj žať. Kto všetko úsilie zameriava na uspokojenie svojich telesných túžob, ženie sa do záhuby, lebo telo je smrteľné. Kto však svoje úsilie venuje budovaniu kráľovstva Ducha, získa večný život, lebo Duch je večný.

 

A čo s tými, ktorí neuveria?

Prišiel som na svet ako svetlo, aby nikto, kto vo mňa verí, nezostal v tme. A keby niekto počul moje slová a neuveril by, ja ho nesúdim, lebo som neprišiel nato, aby som ho súdil, ale zachránil.

Kto mňa odmieta a moje slová neprijíma, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň. Nehovoril som vlastné myšlienky, hovorím len to, čím ma poveril Otec. A viem, že jeho prikázanie je večný život.

 

Kedy príde Božie kráľovstvo?

Kráľovstvo Božie neprichádza tak, aby ste to mohli spozorovať. Ani sa nedá povedať: Je tu alebo tam. Veď kráľovstvo Božie je už medzi vami.

Ale návrat Syna človeka vo svoj deň, bude taký jasný, ako keď oslepujúci blesk pretne oblohu a ožiari celý obzor. A v ten deň, keď Syn človeka znova príde, budú ľudia žiť takisto ako za dní Noema či Lota. Aj vtedy sa zaujímali iba o jedlo, pitie a zmyselné rozkoše.

Pamätajte na Lotovu ženu! Kto by lipol iba na svojom pozemskom živote, stratí ho, ale kto ho odovzdá Bohu, ten ho získa na večnosť.

 

Čo nám odkážete v závere tohto interview?

Pamätajte na slovo, ktoré som vám povedal, že sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú aj vás prenasledovať. Ak moje slovo zachovali, zachovajú aj vaše. Ale to všetko vám urobia pre moje meno, pretože nepoznajú, že za mnou i za vami stojí Boh.

Keby som nebol prišiel a neprihováral sa im, boli by bez viny. Ale teraz sa nemajú na čo vyhovoriť.

Ten, kto mňa nenávidí, nenávidí aj môjho Otca. Keby som nebol medzi nimi vykonal toľko zázrakov, ktorých nikto iný nevykonal, nemali by hriechu; ale teraz aj videli aj nenávideli i mňa i môjho Otca.

Ale ja vám pošlem Obhajcu, ktorý bude stáť na vašej strane a bude vás utešovať. Toho Ducha pravdy, ktorý vychádza od Otca, ten bude svedčiť o mne a odhalí vám celú pravdu, ba zjaví vám aj to, čo sa má stať v budúcnosti. Tým oslávi mňa, lebo všetko, čo vám zjaví, prijme odo mňa. Lebo všetko čo má Otec, patrí aj mne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?