Denne plné bruško.

Autor: Milan Lehotský | 27.2.2013 o 11:57 | (upravené 27.2.2013 o 20:39) Karma článku: 7,09 | Prečítané:  1025x

Manuel patrí k mnohým deťom tzv. mrchožrútom, ktorí okupujú obrovskú mestskú skládku La Chureca v Nikaragui. Je to tragický údel a smutný pohľad, ako na vysoko nasypaných hromadách odpadkov a hnijúcich potravín šplhajú tlupy malých detí a žien, a prehrabávajú sa v nechutnom zápachu k „pokladom", ktoré by mohli speňažiť, aby naplnili svoje hladné žalúdky.

Určite to nie je miesto, kde by ľudská bytosť chcela dobrovoľne skončiť. Žiaľ, pre stovky sirôt je La Chureca ich domov. Je tým miestom kde žijú a ktoré dôverne poznajú. La Chureca v preklade znamená mrchožrút.

A sedemročný Manuel je jedným z tých, ktorý väčšinu svojho krátkeho života strávil tu na mestskej skládke. Skôr ako sa dostal pod krídla služby KŔMTE HLADNÝCH, myslel si, že má rovnakú cenu ako odpadky, ktorými sa kŕmil.

Manuel žije spolu s ďalšími 18 deťmi v malej chatrči na okraji skládky. Jedna stará žena žije spolu s nimi, a napriek tomu, že je celý deň preč, podarí sa jej zarobiť sotva dolár denne. To nepostačí ani na skromné jedlo pre celú túto „rodinu".

A tak Manuel spolu s ďalšími 400 deťmi behajú k nákladným autám, ktoré vysýpajú čerstvé odpadky na skládku a každý deň je svedkom ich vzájomného neľútostného boja o neotvorené tašky s odpadkami z domácností.

Situácia v Nikaragui je neutešená. Mnohí z rodičov opustili krajinu, aby hľadali zamestnanie za hranicami. A takto sa mnoho detí dostáva potupne na ulicu, pretože rodičia proste nemajú prostriedky na to, aby sa o svoje deti postarali.

Najlepším priateľom týchto detí je hlad a ich budúcnosťou beznádej.

Program nadačného fondu FEED THE HUNGRY „ Denne plné bruško" existuje snáď ako jediná nádej pre tieto deti, aby sa k nim dostalo aspoň jedno hodnotné jedlo za deň. Vďaka tomuto projektu sa dokáže nasýtiť už 40.269 detí na rôznych miestach sveta. Na mnohých miestach je možné za necelých 5EUR, poskytnúť hladnému chlapcovi či dievčaťu jedlo po celý mesiac.

Srdcia dobrovoľníkov zapojených v tomto projekte sú ako v kliešťach, keď si čas od času spomenú na tieto deti. A žiaľ, keď sa pozrieme na rok, ktorý je pred nami, môžeme vidieť, ako táto potreba rastie. Ďalšie a ďalšie deti doslova hladujú a nemajú čo do úst.

Partneri tohto projektu na miestach ako je Nikaragua, Uganda, Haiti a mnoho ďalších, sa snažia robiť pre tieto deti všetko čo je v ich silách. Vždy však majú na konci fronty deti, na ktoré sa už v ten deň nezvýšilo.

Viac informácií o projektoch KŔMTE HLADNÝCH, Denne plné bruško i možnosť k poskytnutiu darov  a odoberaniu spravodaja, na www.krmtehladove.cz

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?