Roztvorte myšlienky zovreté do pästí! Páni vodohospodári.

Autor: Milan Lehotský | 5.4.2013 o 10:54 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  420x

Už niekoľko rokov môžeme byť svedkami neľútostného boja „priateľov z mokrej štvrte“ reprezentovaných na jednej strane lídrom OZ Ľudia a voda, Michalom Kravčíkom, a na druhej strane vodohospodárskou odbornou elitou. A preto sa musíme mať na pozore, nakoľko poznáme príslovie: Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. V tomto prípade, žiaľ pre mnohých, sa tým víťazom môžu stať naše nespútané podhorské riavy z bujnelé v ničiaci prírodný živel. A to nech sa nestane!

A preto Vás prosím, milí priatelia, aby ste namiesto vzájomného uťahovania povrazu okolo krku tzv. protivníka, začali ťahať za jeden povraz a tak vo vzájomnej spolupráci systémovo a systematicky uťahovať opraty z bujnelých slovenských riečok a potokov.

Teda spojte sily a vytvorte jednotnú frontu s využitím všetkých dostupných prostriedkov, kde OZ Ľudia a voda môžu prispieť svojou kreativitou pri využívaní tradičných postupov a racionálnou účelnosťou prekonávať barikády nezmyselných byrokratických ustanovení, a kde stavovské vodohospodárske organizácie vstúpia do tejto vojny s celou svojou váhou odbornej spôsobilosti a skúseností pri projektovaní a realizovaní vodných diel, so znalosťou hydrologických a geologických pomerov dotknutých území a vodných tokov.

Teda prosím Vás, vážení vodohospodári, nesnažte sa získavať ďalšie body pre ten smutný primát, aby sa Slovensko stalo majstrom sveta v špinení do vlastného hniezda, veď takých zúfalcov máme už i tak viac než dosť.

Áno, ľudia v ohrozených záplavových územiach potrebujú Vašu pomoc, a preto sa prestaňte hrať na urazených a postavme sa spoločne proti skutočnému protivníkovi, ktorým sú nespútané pustošiace veľké vody.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?