Roztvorte myšlienky zovreté do pästí! Páni vodohospodári.

Autor: Milan Lehotský | 5.4.2013 o 10:54 | Karma článku: 11,13 | Prečítané:  440x

Už niekoľko rokov môžeme byť svedkami neľútostného boja „priateľov z mokrej štvrte“ reprezentovaných na jednej strane lídrom OZ Ľudia a voda, Michalom Kravčíkom, a na druhej strane vodohospodárskou odbornou elitou. A preto sa musíme mať na pozore, nakoľko poznáme príslovie: Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. V tomto prípade, žiaľ pre mnohých, sa tým víťazom môžu stať naše nespútané podhorské riavy z bujnelé v ničiaci prírodný živel. A to nech sa nestane!

A preto Vás prosím, milí priatelia, aby ste namiesto vzájomného uťahovania povrazu okolo krku tzv. protivníka, začali ťahať za jeden povraz a tak vo vzájomnej spolupráci systémovo a systematicky uťahovať opraty z bujnelých slovenských riečok a potokov.

Teda spojte sily a vytvorte jednotnú frontu s využitím všetkých dostupných prostriedkov, kde OZ Ľudia a voda môžu prispieť svojou kreativitou pri využívaní tradičných postupov a racionálnou účelnosťou prekonávať barikády nezmyselných byrokratických ustanovení, a kde stavovské vodohospodárske organizácie vstúpia do tejto vojny s celou svojou váhou odbornej spôsobilosti a skúseností pri projektovaní a realizovaní vodných diel, so znalosťou hydrologických a geologických pomerov dotknutých území a vodných tokov.

Teda prosím Vás, vážení vodohospodári, nesnažte sa získavať ďalšie body pre ten smutný primát, aby sa Slovensko stalo majstrom sveta v špinení do vlastného hniezda, veď takých zúfalcov máme už i tak viac než dosť.

Áno, ľudia v ohrozených záplavových územiach potrebujú Vašu pomoc, a preto sa prestaňte hrať na urazených a postavme sa spoločne proti skutočnému protivníkovi, ktorým sú nespútané pustošiace veľké vody.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?