Prines do Steel Arény svoj osud.

Autor: Milan Lehotský | 16.10.2013 o 9:18 | Karma článku: 3,60 | Prečítané:  560x

Tak a je to tu, drahí priatelia. Metropola Východného Slovenska - Košice, bude v túto sobotu svedkom Konferencie ohňa, ktorú usporadúva misijná organizácia Kristus pre všetky národy /CfaN/, a ktorá je známa organizovaním jedinečných evanjelizačných kampaní v Afrike. Daniel Kolenda, novodobý misionár - evanjelista, ktorý priviedol ku Kristovi viac ako 9 milónov ľudí, napĺňa biblické slová životom Ducha - takže počas zvestovania evanjelia Ježiša Nazarejského sú mnohí uzdravení, vyslobodení zo závislostí a naplnení novým životným entuziazmom.

Report zo stránok misijného spravodaja CfaN:

Počas záverečného večera evanjelizačného ťaženia koncom roku 2012, sme boli v Cotonu /Benin/ svedkami viacerých zázrakov. Evanjelista Daniel Kolenda bol veľmi dojatý a zasiahnutý predovšetkým uzdravením 15 ročného dievčiny, ktorá bola od narodenia chromá. Ten večer po prvý krát chodila! Daniel sa jej opýtal: „Vieš, kto Ťa uzdravil?" Usmiala sa a francúzsky mu odpovedala: „Ježiš!"

Hneď v priebehu prvého dňa tohto evanjelizačného ťaženia zdokumentoval televízny štáb CfaN úžasný príbeh muža, ktorý sa volá Donne, ktorý bol od narodenia úplne hluchý. Keď prišiel Kristus pre všetky národy do Cotonu pred dvanástimi rokmi po prvý raz, bolo mu tridsať rokov. Do tej doby Donne so svojím okolím nekomunikoval ináč, než prostredníctvom znakovej reči. Keď sa ale vtedy evanjelista Bonnke modlil na večernom zhromaždení za nemocných, Ježiš ho zázračne uzdravil. Vypovedal, že cítil, akoby mu niekto prestrkoval ušami prsty, až z nich začala vytekať nejaká tekutina a pritom počul niečo, čo znelo ako bzučiaci roj včiel. Po chvíľke začalo bzučanie ustávať a on namiesto toho počul iný zvuk...hlas obrovského zástupu ľudí z evanjelizácie. Dnes, viac než desaťročie neskoršie, stále dokonale počuje a hovorí. Jeho príbeh je svedectvom o trvalom ovocí, ktoré pretrváva i po rokoch.

Z mnohých ďalších svedectiev boli uvedené tieto:

Túto ženu trápili silné žalúdočné vredy. Už viac než rok sa nemohla pohybovať, pričom by nepociťovala silné bolesti. Ježiš sa jej v priebehu kampane dotkol a uzdravil ju.

Táto žena mala nádory na obidvoch prsníkoch. Počas modlitieb na piatočnej evanjelizácii sa obidva nádory úplne stratili.

Táto žena začala v okamžiku vidieť na predtým slepé oko!

Tretí deň kampane tejto žene v priebehu modlitieb náhle zmizol bolestivý fibroid, ktorý ju trápil 12 rokov.

Po modlitbách za nemocných v sobotu večer môže tento mladý muž opäť chodiť.

 

Z cestovných denníkov víťazov v súťaži o „Misijnú cestu do Afriky zadarmo", v ktorej zvíťazila aj Irena Hakulínová z Liberca v Českej republike a ktorá sa aj so svojí manželom Jiřím, teda vydala na svoju životnú cestu:

Začína hlavná časť evanjelizácie, ktorej sa dokonca osobne zúčastnil i vicepremiér krajiny. Sedeli sme v rade hneď za ním - našťastie sme sa o tom dozvedeli až neskoršie. Myslím si, že keby sme o tom celú dobu vedeli, nedokázali by sme sa chovať tak slobodne a spontánne.

Prichádzajú úvodné chvály a my tancujeme a tlieskame spolu s ostatnými. Naša okúňavosť je úplne preč a užívame si tú otvorenú radosť. Reinhard Bonnke prichádza a ľudia ho s láskou vítajú. Jeho meno je tu medzi ľuďmi vo veľkej úcte. Káže o Lazarovi a boháčovi a vysvetľuje, kto môže prísť do Neba, kto je hriešnik a čo je to vlastne hriech. To jediné, na čom v tomto živote záleží, je to, či človek prijme Ježiša Krista a Jeho odpustenie. Spasenie je len v mene Ježiš. Spoločne niekoľkokrát voláme: „Ježiš! Ježiš! Ježiš!"

Nasleduje výzva pre prijatie Ježiša Krista a spoločná modlitba spasenia a opäť sa zdvíha les rúk s malou knihou pre novo obrátených. Mnohí ľudia tlieskajú a radujú sa. Prichádzajú ďalšie chvály v amharčine, spoločne tancujeme a tlieskame. Opúšťajú nás posledné zábrany a naša radosť silnie. Ľudia sú tu dnes skutočne natlačení jeden na druhého, je to až neuveriteľné. Mnohí tu stoja niekoľko hodín - väčšina ľudí je tu od 16 do 20 hodín a niektorí ešte dlhšie. Je to úžasné.

Prichádza Daniel Kolenda a sú zapálené barle s odovzdanými amuletmi. Plamene šľahajú zlovestne vysoko a ľudia sa s jasotom radujú zo svojej novej slobody. Daniel sa modlí za uzdravenie nemocí: nediskutuje s nimi, ale v autorite mena Ježiš im prikazuje, aby odišli. Postupne menuje rôzne nemoci vrátane HIV. Potom sa pýta: „Kto z vás za posledné dni obdržal nejaké uzdravenie?"

Zdvíha sa slušný les rúk. Potom sú na pódium prinesené dve veľké modré bedne s pozdĺžnymi otvormi pre vhadzovanie modlitebných potrieb. Obe sú takmer naplnené lístkami a dopismi s modlitebnými požiadavkami. Daniel nás všetkých vyzýva k spoločnej modlitbe. Je to úžasné: spoločne sa modlíme za tisíce a tisíce lístkov z celého sveta.

Po obede sme si - tentokrát už opatrnejšie - užívali africké slniečko, pozorovali okolo poletujúcich a švitoriacich vtákov a vstrebávali naše zážitky z posledných dní. Všetko to bolo tak neskutočné - zdrvujúca chudoba, všadeprítomný červenohnedý prach, búrlivé chvály, tisíce obrátených ľudí, desiatky zázrakov, státisícový dav na evanjelizácii, zapálení ľudia na Konferencii ohňa, vrelosť, nasadenie a priateľské jednanie bratov z celého sveta...Boh je tak dobrý a mocný!

Drahý priateľ, zažil si už Ty sám osobne nadprirodzený Boží dotyk?

Pocítil si už niekedy Ježišovu moc?

Zatúžil si už niekedy po nebeskom plameni?

 

Toto je Tvoj čas, príď na Konferenciu ohňa 2013 - 19. 10. 2013 v Steel Aréne v Košiciach.

Určite to bude medzník pre Tvoj život a pre naše Slovensko!

Pán Ježiš Kristus oživí svoje Slovo a zapáli oheň v každom, kto ho o to požiada.

 

www.konferenciaohna.sk

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?