Tetráda, o signáloch neba.

Autor: Milan Lehotský | 28.11.2013 o 8:13 | (upravené 15.1.2014 o 11:10) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  3491x

Podľa údajov NASA sa v rokoch 2014 a 2015 udejú úplné zatmenia Mesiaca 4 krát po sebe, čo NASA nazýva tetráda. Naviac, v roku 2015 prebehne 2 krát úplné zatmenie Slnka. Takéto niečo sa neudeje ďalších 1000 rokov. Všetky tieto úkazy sú ešte zaujímavejšie o fakt, že jednotlivé zatmenia Mesiaca sa udejú vždy v deň Božích sviatkov, a to v prvý deň Pesachu /Veľká noc/ a Sukkótu /Stánkov/, resp. zatmenia Slnka v prvý deň Židovského náboženského roku /1.Nisan/ a Roš ha-šana /Židovský Nový rok/. Židovská tradícia hovorí o tom, že zatmenie Slnka počas biblických Božích sviatkov signalizuje prichádzajúci meč na národy; naproti tomu, zatmenie Mesiaca počas týchto sviatkov je znamením veľkých udalostí prichádzajúcich na Izrael.

Tetráda v spojitosti s biblickými sviatkami je veľmi zriedkavá, no napriek tomu v minulom storočí prebehla hneď 2 krát. V rokoch 1949 a 1950, teda následne potom, ako bol ustanovený novodobý štát Izrael. A tiež v rokoch 1967 a 1968, teda v rámci udalostí, ktoré vyústili k znovunastoleniu vlády Izraela nad Jeruzalemom.

Ďalšia takáto udalosť sa udiala v hlbšej minulosti, a to v rokoch 1493-1494, následne po tom, ako boli Židia vyhnaní zo Španielska.

Sú tieto nebeské úkazy v spojitosti so Židovským národom Božími znameniami, alebo sa jedná len o náhodnú zhodu okolností?

V biblickom kánone, ktorý dodnes mnohí považujú za inšpirované Božie slovo je v knihe Genezis napísané: Boh povedal: Nech sú svetlá na nebeskej oblohe, aby delili deň od noci, a budú na znamenia, na určité časy, na dni a na roky; a tiež na inom mieste Písma: Boh učinil Mesiac na určenie časov.

Teda, v zmysle tohto Slova, znamením čoho alebo akých udalostí, môžu byť nadchádzajúce nebeské úkazy - tetráda?

Nuž, keď sa pozrieme na udalosti počas posledných dvoch tetrád, vidíme, že Izrael /v preklade Boh zápasí/ získal pod svoju vládu významnú časť izraelskej zeme - Eretz Izra'el resp. ovládol znovu zjednotené mesto Jeruzalem. V tejto postupnosti získavania územnej autority v rámci Eretz Izra'el, sa javí ako ľahko pochopiteľný ďalší krok, ovládnutie hory Moria - Chrámovej hory Židovským štátom.

Samozrejme, ak sú tieto nebeské znamenia Božími signálmi o tomto vývoji na Blízkom východe a potvrdia sa, nevyhnutne to spustí rad ďalších veľkých - prepytujem až apokalyptických udalostí /prihliadajúc ku geopolitickej citlivosti a náboženskej výbušnosti spätou s horou Moria/, ktoré svet zásadným spôsobom priblížia k druhému príchodu Židovského Mesiáša - Pána Ježiša Krista.

A k tomu hovoria jasnou rečou unisono Písma Starej a Novej zmluvy:

A Slnko sa obráti na tmu a Mesiac na krv, prv ako príde deň Pánov, veľký a slávny.

A bude, že každý, ktokoľvek bude vzývať meno Pánovo, bude zachránený.

A budú znamenia na Slnku a na Mesiaci i na hviezdach.

A národy na Zemi budú plné úzkosti a zmätku z burácania mora a vlnobitia. Ľudia budú zmierať strachom a očakávaním toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa budú pohybovať.

A vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s veľkou mocou a slávou.

A keď sa to začne diať, vzpriamte sa a pozdvihnite svoje hlavy, lebo sa blíži vaše vykúpenie.

A ako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom prídu pred Boží súd, tak i Kristus, raz obetovaný tým cieľom, aby vyniesol hriechy mnohých na kríž, po druhý raz sa ukáže nie pre hriech, ale na spásu tým, ktorí ho očakávajú.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?