Krik zamordovaných & piata pečať!

Autor: Milan Lehotský | 5.2.2014 o 8:55 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  864x

Prenasledovanie kresťanov je na vzostupe - štatisticky vyjadrené je každých jedenásť minút vo svete zabitý jeden kresťan a kresťanstvo je v celosvetovom merítku „najprenasledovanejším náboženstvom", aj tieto slová zazneli v závere minulého roka v britskom parlamente počas debaty o situácii kresťanov vo svete. Je pozoruhodné, že v poslednej knihe Biblie - v Zjavení, ktoré bolo ukázané apoštolovi Jánovi na sklonku 1. storočia, sa uvádza: Keď Baránok otvoril piatu pečať, videl som duše zamordovaných pre slovo Božie a pre svedectvo, ktoré vydávali a kričali mohutným hlasom: Vládca svätý a pravý, dokedy nebudeš súdiť a nepomstíš našu krv na obyvateľoch zeme?

Ježiš Nazarejský vo svojej reči o poslednom čase hovoril, že ho budú predchádzať „pred pôrodné bolesti" /vieme, že narodeniu človeka predchádzajú vždy bolesti, ktoré prichádzajú náhle a vracajú sa najprv sporadicky - opakujúce sa však so stále prudšou intenzitou, až kým sa nenarodí nový človek/, a vtedy budú mojich nasledovníkov trápiť, budú ich vraždiť a všetky národy ich budú nenávidieť pre moje meno.

V rámci debaty vo Westminsterskom paláci v Londýne člen Dolnej snemovne R. Chishti poznamenal, že k prenasledovaniu kresťanov dochádza vo viac než sto tridsiatich krajinách, zo súčasných sto deväťdesiatich krajín sveta. Jedna z britských organizácií pre ľudské práva uviedla, že počet krajín, ktoré sú ohľadne ľudských práv mimoriadne riskantné, stúpol za posledných päť rokov o sedemdesiat percent.

Toto tvrdenie sa opiera o štúdiu vypracovanú spoločnosťou Maplecroft, ktorá skúmala situáciu ľudských práv vo všetkých krajinách sveta od roku 2008. Vo svojej publikácii Human Rights Risk Atlas uvádza, že počet krajín s alarmujúcou situáciou ľudských práv vzrástol z pôvodných dvadsiatich na súčasných tridsať štyri.

Člen Dolnej snemovne S. Wilson prehlásil, že zo sýrskeho mesta Homs odišlo päťdesiat tisíc kresťanov, zatiaľ čo v Sudáne bolo stávajúcim režimom za posledných tridsať rokov zabitých dva milióny kresťanov. K tomu zároveň poznamenal, že „počas posledných mesiacov boli stovky ľudí z Nigérie, Eritreje, Kazachstanu, Číny a ďalších krajín poslaní do väzenia len z dôvodu svojej viery a naviac bez akéhokoľvek súdneho procesu. Tiež je im často odopieraný kontakt s právnymi zástupcami a občas sa ani nedozvedia, z čoho sú vlastne obvinení. Kvôli desivým podmienkam môžu byť vo väzení veľmi trápení...A toto sa netýka len moslimských krajín. Od Maroka po Pakistan žijú kresťania v moslimských krajinách pod trvalou hrozbou, ale nie len tam."

Poslanec J. Shannon povedal, že len v minulom roku zakúsilo priamo prenasledovanie dvesto miliónov kresťanov, zatiaľ čo na päťsto miliónov číha „nebezpečie v ich bezprostrednom okolí".

Shannon sa ďalej o prenasledovaní kresťanov vyslovil, že ide o „najväčší príbeh na svete, ktorý nebol nikdy vyrozprávaný"!

Poslanec N. Dodds uviedol, že „prenasledovanie kresťanov na jednej strane nie je ničím novým", ale že je „ohromujúce", koľko kresťanov dnes prichádza násilne o život!

 

Snáď ešte väčším „výkrikom pred polnocou" je terajšie Božie spasiteľské konanie s izraelským národom, ktorý je už vyše 60 rokov neklamným znamením posledných čias.

Aby k nám jasne zaznel výkrik tohto svedectva, pozrime sa na začiatok a priebeh „pred pôrodných bolestí", cez ktoré sa zrodí nové obdobie sveta a spasenia.

„Prvé bolesti" sa ohlasujú nebadane na sklonku 19. storočia, 1. sionistickým kongresom v Bazileji, samozrejme vtedy ešte sotva niekto na svete venoval tejto udalosti pozornosť.

Keď však o 17 rokov neskôr vypukla 1. svetová vojna, boli už „bolesti" vo svete národov citeľnejšie: na území štyroch starých svetových ríšiach, najmä v Európe a Oriente, sa rúcali takmer všetky kráľovstvá a cisárstva; vznikali nové štáty a demokracie. A v tom uzrela svetlo sveta - uprostred toho všetkého vojnového zmätku, 2. novembra 1917 - Balfourova deklarácia, ktorá priznala Židom Palestínu ako ich domovinu.

Už o 20 rokov prišli ďalšie „bolesti": 2. svetová vojna otriasla opäť národmi a nanovo zmenila politickú mapu celého sveta. Priamym následkom tejto vojny bolo vytvorenie východného bloku, západných priemyselných štátov a krajín tretieho sveta. Avšak hlavnou udalosťou v súvislosti s týmito „bolesťami" bolo nepochybne založenie štátu Izrael, 14. mája 1948.

Už z týchto niekoľkých reálií možno bez predsudkov rozpoznať, že „bolesti" medzi národmi podivuhodne kreovali okolnosti v spojitosti s Izraelom. A zrazu je tu ako zázrak - moderný štát Izrael!

Od tohto bodu svet národov nemá pokoja. Všade prepukajú oblastné „bolesti". A keď sa potom v dôsledku šesťdňovej vojny v júni 1967 stal Jeruzalem - Božie hlavné mesto sveta, opäť hlavným mestom Izraela, a naraz celá Zasľúbená zem medzi Jordánom a Červeným morom pripadla Izraelu - takže staré biblické hranice sa takmer znovu vytvorili, „pred pôrodné bolesti" sa ešte omnoho viac zväčšili!

Vidíme to na vlastné oči! Svet od tohto dátumu už úplne vypadol z konceptu pokoja. Od tejto chvíle „bolesti" neustávajú, t.j. vznikajú neustále nové prevraty a zmeny, udalosti sa valia jedna za druhou.

Rokom 1967 sa svet začal prizerať a priúčať lekciám medzinárodného terorizmu, vpádu satanských cirkví, výbuchu sexuálnej výchovy na verejnosti - za doprovodu rozširujúcej sa liberalizácie zákonov mravnosti, nesmiernemu vzrastu spotreby omamných drôg medzi mládežou, mohutnej invázii mystických náboženstiev Ďalekého východu do západného sveta so všeobecným zavádzaním tomu poplatných liečiteľských metód /joga, autogénny tréning, akupunktúra atď./, extrémnemu nárastu požívačnosti a hýrivosti, celosvetovému rozšíreniu démonskej rock&pop music a záplave trhu vrátane virtuálneho sveta internetu literatúrou, filmami a videozáznamami s okultným, ezoterickým, násilníckym alebo pornografickým obsahom.

Ožívajú aj pohanské kulty bohov. Znovu sa medituje o Slnku, slávia sa sviatky čarodejníc a pestuje sa mágia všetkého druhu. Výstižne možno dnešné časy popísať šiestimi „M": mystika, meditácia, metafyzika, mámenie /vidiny/, mágia a mýty.

V skutku nemožno prehliadnuť, že ľudstvo sa míľovými krokmi blíži do stavu, ktorý predpovedal Ježiš: Podobne, ako sa dialo za dní Lótových: jedli, pili, kupovali a predávali, sadili, stavali a v ten deň, keď Lót vyšiel zo Sodomy, dal Boh, aby pršal oheň a síra z neba a zahubili všetkých: tak bude aj v ten deň, keď sa zjaví Syn človeka.

 

K tomu všetkému sa unisono pridružuje ďalší výkrik, síce bez slov, ale o to viac jeho reč postupne zachvacuje strachom všetky národy. Je to výkrik samotnej prírody, ktorý nám svedčí jasnou rečou, že „pred pôrodné bolesti" posledných čias sú v plnom prúde: postupujúce ničenie základných atribútov života /pitná voda, pôda, ovzdušie/, globálne posuny podnebia sveta, zamorenie svetových morí, šírenie čoraz ťažších chorôb a epidémií /rakovina, AIDS, infekcie, vírusy/ atď, médiá sú plné takýchto nových „objavov".

 

Kánon Božieho slova nám hovorí, že súdny výrok smrti nad zlom môže byť vynesený na základe zhodného svedectva dvoch alebo troch svedkov. Teda na základe svedectva len jedného svedka nie je možné odsúdiť k smrti.

Potom teda, prichádzajúci súd nad zvráteným systémom sveta a diabolskou ríšou je legitímny a prechod od „pred pôrodných bolestí" svetového systému a porúch klimatických pomerov, k priamym Božím súdom je spečatený, nakoľko o jeho nešľachetnosti, spupnej nespravodlivosti a bezzákonnej bezbožnosti máme súhlasné svedectvo „našich" troch svedkov - svedčiacich hlasnou a jasnou rečou.

A Boh zmyje - pomstí krv tých, ktorú doposiaľ nezmyl - nepomstil. A Boh bude bývať na Sione.

Samozrejme človek, ktorý je súčasťou rodiny nasledovníkov Ježiša Nazarejského, má večný život a nebude účastný prichádzajúceho súdu, ale prešiel zo smrti do života. A tento údel patrí aj dušiam zamordovaných pre slovo Božie a pre ich svedectvo.

A potom som videl, hovorí apoštol Ján: duše zabitých pre Ježišove svedectvo a pre Božie slovo, aj tých, čo sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali jej znak na svoje čelá ani na ruky, že ožili a kraľovali s Kristom na Zemi tisíc rokov.

 

Keď Baránok otvoril šiestu pečať, videl som, že nastalo veľké zemetrasenie, Slnko sčernelo ako srstené vrece a Mesiac bol celý ako krv, nebeské hviezdy padali na zem, ako keď figovník zmietaný veľkým vetrom zhadzuje svoje nezrelé zimné plody. Nebo sa stiahlo ako zvitok a všetky vrchy i ostrovy sa pohli zo svojich miest. Králi zeme, veľmoži, vojvodcovia, boháči, mocnári i všetci otroci aj slobodní sa ukryli do jaskýň a medzi bralá vrchov, a volali vrchom a bralám: Padnite na nás a ukryte nás pred tvárou Sediaceho na tróne a pred hnevom Baránka, lebo nadišiel veľký deň ich hnevu. A kto môže obstáť?

 

Ty teda, ktorý čítaš, prosím porozumej, že dnes sme chvalabohu akoby „len" v čase piatej pečate a teda je naporúdzi otázka: Čo mám robiť, aby som bol spasený? Odpoveď je stručná a jasná: Uver v Pána Ježiša Krista a budeš spasený Ty aj Tvoj dom!

 

 

Použité pramene:

Biblia,

periodikum: Hlas mučedníků 5-6 / 2013 & World Watch Monitor,

kniha: Joachim Langhammer, Čo bude s týmto svetom?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?