My a Kurdistan.

Autor: Milan Lehotský | 22.12.2014 o 12:22 | (upravené 30.11.2016 o 12:08) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  709x

Dnes žijeme vo svete, ktorý sa vplyvom masmédií akoby scvrkol na jednu dedinu. A tak vidíme takpovediac do taniera ľuďom žijúcim i na opačnej strane zemegule. 

To nás nielen obohacuje ale i do určitej miery zaväzuje neostať chladnými a ľahostajnými voči životným osudom, nám takto priblíženým ľuďom. A pretože vieme, že tisíce životov utečencov z Iraku v Kurdistane visí na vlásku - aj my môžeme byť spolutvorcami ich záchrany pred hanebnou smrťou vyhladovaním či umrznutím.

Každú hodinu sa horší situácia pre ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy z dôvodov ohrozenia vražednými teroristami ISIS.

Pre týchto traumatizovaných a vystrašených utečencov sa blíži zima. Utiekli zo svojho domova, aby unikli popravám, znásilňovaniu a iným nevýslovným brutalitám.

Majú nedostatok nevyhnutných základných surovín, múky, fazule, oleja a detskej výživy.

Mnohí z ohrozených sú deti, ktoré nutne potrebujú pomoc behom zimy. Stovky z nich sú kresťania, ktorí sa modlia za vyslobodenie. Pokiaľ by neutiekli, tak by čelili strašnej voľbe: konvertovať k islamu alebo zomrieť.

Áno, i my sa môžeme stať odpoveďou na túto potrebu. Ja i ty môžeme byť božím nástrojom odpovede na ich prosby – byť láskyplnými rukami Ježiša Nazarejského.

Áno, nemôže byť lepší čas k takejto pomoci než teraz, keď sa blížia Vianoce.

Áno, i s našou pomocou sa podarí nadačnému fondu Kŕmte hladných zaopatriť 100 ton nevyhnutného jedla a nutných potrieb pre 30 tisíc detí a ich rodín na ďalších 60 dní.

Akákoľvek finančná čiastka pomôže zachrániť životy, uzdraviť zlomené srdcia a obnoviť nádej pre tých, ktorým sa život obrátil hore nohami kvôli nepredstaviteľnej brutalite iných ľudí.

To je dôvod prečo sme dnes požiadaní o čo najštedrejšiu pomoc organizáciou Kŕmte hladných - http://www.krmtehladove.cz/.

P.S.: Vďaka za Vaše zľutovanie a opravdivý skutok lásky s ktorým pošlete svoj dar trpiacim rodinám v Iraku. Prajeme Vám, aby ste mali skvelý Vianočný čas. Ďakujeme Vám v mene hladujúcich utečencov v Irbile.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?