Blízky Východ o poznanie bližší

Autor: Milan Lehotský | 20.6.2015 o 6:06 | Karma článku: 3,27 | Prečítané:  501x

Strategické záujmy Západu na Blízkom Východe majú trvale tragické dopady na tu žijúce obyvateľstvo. Známe heslo: Rozdeľuj a panuj!  sme na týchto územiach pretavili do dokonalosti.  

Už pri vzniku jednotlivých štátnych zoskupení v tejto časti sveta kde „pôrodnou babou“ bola brutálna sila, okupácia alebo špekulácia na vzdialených mapách na písacích stoloch plánovačov – bolo predikované semeno nepokoja a s ním späté vojenské konflikty.

V spojitosti s týmito národmi nemožno prehliadnuť ich umienený negatívny postoj voči osamotenej na demokratických princípoch založenej ľudskej spoločnosti, ktorou je štát Izrael. Žiaľ, tento postoj si osvojila i drvivá väčšina z rodiny národov, ktoré cez svoje vrcholové zoskupenie – OSN, so zanietenou zaujatosťou bez okolkov pranierujú nevyhnutné kroky židovského štátu smerujúce k jeho prežitiu.

Preto nemožno nazvať paradoxom, že vlny migrantov a utečencov z týchto území – zaplavujúcich Západ a ohrozujúcich jeho prosperitu, kultúru či tzv. národnú svojbytnosť – sú výsledkom známeho porekadla: Akou mierou meriame, takou nám bude namerané! resp. Čo sme zasiali, to budeme i žať!

Samozrejme, v spojitosti so židovským národom nie je možné si nespomenúť, že kultúrne vyspelé národy Európy sa svojho času podieľali na genocíde – holocauste svojho židovského obyvateľstva, dosahujúcich miliónové obete. A je chvályhodné, že z týchto ohavných skutkov robíme pokánie. Dnes nás však tieto naše skutky akoby dobiehali a prozreteľnosť nám dávala možnosť prejsť od pekných slov k dobrým skutkom a tak získať „národné vykúpenie“.

Áno, dnes nám opäť klopú na dvere cudzinci, ľudia, ktorí nás žiadajú o pomoc.

Mnohí ľudia s tragickým osudom, na ktorom sme sa priamo či nepriamo podieľali či dokonca participovali.

Mnohí ľudia, ktorých domovy sú zničené.

Mnohí ľudia, ktorým v ich rodisku hrozí smrť.

Áno, ako sa zachováme my dnes?

Siahneme po ocenení „Spravodlivý medzi národmi“ alebo sa zaradíme do jedného šiku s Pilátmi histórie či našej doby, a umyjeme si ruky...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chcete hypotéku? Banky zlacňujú, ale pomýliť sa dá ľahko

Ešte pred začatím jari, kedy sa predáva najviac hypoték, spustili banky akciové úroky.

KOMENTÁRE

Mihál opúšťa Sulíka. Máme na viac?

Predseda SaS je výraznou osobnosťou, ktorá ľudí rozdeľuje.

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Danko sa nás na nič nespýtal, hovorí šéf EPH.


Už ste čítali?