Blízky Východ o poznanie bližší

Autor: Milan Lehotský | 20.6.2015 o 6:06 | Karma článku: 3,27 | Prečítané:  525x

Strategické záujmy Západu na Blízkom Východe majú trvale tragické dopady na tu žijúce obyvateľstvo. Známe heslo: Rozdeľuj a panuj!  sme na týchto územiach pretavili do dokonalosti.  

Už pri vzniku jednotlivých štátnych zoskupení v tejto časti sveta kde „pôrodnou babou“ bola brutálna sila, okupácia alebo špekulácia na vzdialených mapách na písacích stoloch plánovačov – bolo predikované semeno nepokoja a s ním späté vojenské konflikty.

V spojitosti s týmito národmi nemožno prehliadnuť ich umienený negatívny postoj voči osamotenej na demokratických princípoch založenej ľudskej spoločnosti, ktorou je štát Izrael. Žiaľ, tento postoj si osvojila i drvivá väčšina z rodiny národov, ktoré cez svoje vrcholové zoskupenie – OSN, so zanietenou zaujatosťou bez okolkov pranierujú nevyhnutné kroky židovského štátu smerujúce k jeho prežitiu.

Preto nemožno nazvať paradoxom, že vlny migrantov a utečencov z týchto území – zaplavujúcich Západ a ohrozujúcich jeho prosperitu, kultúru či tzv. národnú svojbytnosť – sú výsledkom známeho porekadla: Akou mierou meriame, takou nám bude namerané! resp. Čo sme zasiali, to budeme i žať!

Samozrejme, v spojitosti so židovským národom nie je možné si nespomenúť, že kultúrne vyspelé národy Európy sa svojho času podieľali na genocíde – holocauste svojho židovského obyvateľstva, dosahujúcich miliónové obete. A je chvályhodné, že z týchto ohavných skutkov robíme pokánie. Dnes nás však tieto naše skutky akoby dobiehali a prozreteľnosť nám dávala možnosť prejsť od pekných slov k dobrým skutkom a tak získať „národné vykúpenie“.

Áno, dnes nám opäť klopú na dvere cudzinci, ľudia, ktorí nás žiadajú o pomoc.

Mnohí ľudia s tragickým osudom, na ktorom sme sa priamo či nepriamo podieľali či dokonca participovali.

Mnohí ľudia, ktorých domovy sú zničené.

Mnohí ľudia, ktorým v ich rodisku hrozí smrť.

Áno, ako sa zachováme my dnes?

Siahneme po ocenení „Spravodlivý medzi národmi“ alebo sa zaradíme do jedného šiku s Pilátmi histórie či našej doby, a umyjeme si ruky...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?